| AlexSiPunct a întrebat:

Salut, acum o luna. mi-a trecut prin cap sa ma barbieresc. Am 14 ani (stiu, putin cam divortat de realitate). Desi nu aveam nici un fir de par pe fata. Am dat si pe gat numai ca... Mi-au aparut niste bube pe gat. nu par a fi cosuri... si inca nu au trecut. Sunt sanse sa fie permanente? Sau se vor duce cu timpul? Oricum arata foarte urat. A da. exact sub barbie. imi simt pielea mai aspra si e rosie straight face

Răspuns Câştigător
| Axys a răspuns:

Ai pelea sensibila ori bicul a fost folosit de o persoana din casa mare atentie cu astea ca nu-i de gluma daca pe viitor o sa iti creasca mustata ca e ceva normal sa easa foloseste doar tu bicul pastreaza-ti igiena conteaza foarte mult momentan nai ce rade daca naii par.
Probabil ai incercat ceva noi sa stii ca e bine sa nu mai spui ca esti rupt de realitate e foarte bine sa incerci orce numai sa ai grija, si acele bube cred ca sunt rosi e o iritatie iti trece date cu crema niveia happy si o sa iti treaca sar sa ai grija de acuma inainte.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mananci daca nu ti-e foame? Sau bei apa daca nu ti-e sete? La ce te-ai pus sa te barbieresti daca nu era nevoie? Pentru ca altii la varsta ta au deja barba si se barbieresc? Minte de copil plin de orgoliu.Dar si de minte 0.Trebuia sa dai cu un aftershave.Te-ai iritat.Va trece de la sine. Daca nu mai incerci iar aceasta tampenie.

Minte multa iti doresc!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te ai iritat de la lama de ras

| Axys a răspuns:

Multumesc!

| NoName0x0 a răspuns:

Trebuia sa te dai cu ceva cu alcool, gen parfum sau After Shave daca tot te.ai barbierit. Spune.le parintilor tai daca bubitele persista si astfel te vor duce la un dermatolog... Sa speram ca este doar o simpla iritatie! big grin

| dani2404 a răspuns:

Cum naiba sa te barbieresti daca nu ai nici un fir de par?

| Axys a răspuns (pentru dani2404):

A incercat si el ceva nou happyce sa faci e copil inca nu-i matur

| ali1996 a răspuns:

Poate motivul este ca pielea de pe fata este foarte fina si s-ar fi agitat...
Nu te grabi cu barbieritul big grin
Pe urma nu o sa fii bucuros, deoarece el se indeseste big grin