| andreea_9684 a întrebat:

am 10 ani trec in clasa a 5 a si mama nu ma lasa sa ma epliez dar mie imi sta prea urat zice ca la vara dar daca port un tricou se vede urat chiar si colegi imi zic ca sunt paroasa

Răspuns Câştigător
| Ramona1 a răspuns:

Si cam cu ce ai vrea sa te ajutam noi? Nu vad nicio intrebare,dar incearca sa ii spui mamei tale ca esti fata si ca trebuie sa te epilezi,mai ales daca ai par des si inchis la culoare. Daca nu o faci acum, tot o vei face mai tarziu, asa ca nu vad de ce amanarea asta.

4 răspunsuri:
| dn28 a răspuns:

Singura modalitate e sa vorbesti cu ea sau sa astepti pana vara viitoare. Dar gandeste-te ca daca te epilezi, trebuie sa te epilezi odata ce-ti creste parul, deoarece el devine aspru, si va arata mult mai urat. Sper ca ti-am fost de folos. Salut!

| Tiberiu4 a răspuns:

Te epilezi pe ascuns sau zici ca la scoala ti-au zis profesorii sa iti mai razi parul laughingca esti paroasa fundathinking idee buna:*

| Gabriela343 a răspuns:

Buna,sincer,la varsta ta,nu m`as epila,si eu sunt cu un an mai mare,si dupa vreo cateva luni de scoala o sa am si eu voie, in locul taw, as mai astepta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La varsta ta aceasta nu trebuie sa fie o preocupare, cat despre colegii care rad este pentru ca-ti petreci prea mult timp si le accepti vorbele.
E inutil sa-mi bat capu cu tine, dar si daca n-o sa mai ai, tot tu esti, crezi ca fiind doar o copila ai sa ajungi vedeta?
Nu este o rusine la varsta ta, daca te epilezi acum o sa-ti ratezi din viata timp foarte mult pentru a te epila, odata ce ai inceput o sa-ti creasca si mai mare, asa ca nu trebuie sa te lasi complexata, nu ai de ce.