| Aleeeeeeee a întrebat:

Toate colegele ma intreaba de ce nu port sutien? aproape toate din clasa au. Sunt destul de dezvoltata si se vede urat prin bluza, tricou sau maieu [vara]. desi port maieu. Chear si alte fete mai putin dezvoltate decat mine poarta. Cum sa o conving pe mama sa-mi cumpere sutie fara sa ii spun [ adica sa-mi cumpere ea unul :d ].

Multumesc big hug ofer voturi si funda.

17 răspunsuri:
| ancaanca a răspuns:

Pai ii zici ce frumoase sutiene am vazut la magazinul x. ce mi-as dori unul :X
toate colegele mele au sutien. o colega in fiecare zi isi asorteaza sutienul cu culoarea bluzei.
si zici ca si uh tiai dori sa ai un sutien. etc.
funda :X?

| aDDa_4644 a răspuns:

Lollaughinghoney ce amuzanta esti.love struck
scumpooo eu zic sa-ti strangi tu bani cat poate costa un sutien acum sa fim seriosi.winkingiti strangi bani si cand mama ta te va vedea cu el zii ca''toate colegele poarta si ca ar fi cazul si la tine ''roaga-te sa te lase sa-l porti nu e nimic jenant, e chiar foarte normal pentru o fata...te pup:*:X

| Honeybunny a răspuns:

Ii spui ca e frig afara, ti se intaresc sfarcurile si toti colegii si profii se uita ciudathappy sigur o sa iti ia un sutien din proprie initiativa!

| no1cares a răspuns:

Spune-i ca toate colegele au si ca unele rad si ca se vde urat prin bluza si tie rusine sa iesi asa.
sau strange bani si ia-ti u unu
si dupa il arati o sa vie nevoita sa te lese
winking
bafta

| Aleeeeeeee explică:

Multumesc pentru sfaturi. >big grin

| BalonashCuHeliu a răspuns:

Poate ca mama ta nu vrea sa-ti cumpere sutien cu un motiv... daca nu esti prea dezvoltata e de inteles, dar daca porti sutien de la o varsta frageda.Muschii de la sani ti se vor lasa in jos.si vor arata f urat dupa o vreme.Se vor lasa in jos si vor atarna.Eu sunt f dezvoltata pentru varsta mea.si i'am spus mamei mele ca nu imi place cum se vede.mi-a spus cum sta treaba si am spus ca poate e mai bine asa.Si nici acum nu port sutiene...ei bine doar la ocazii speciale.[ca sa nu se vada urat]Dar ai putea sa'i spui sa-ti cumpere bustiere.Nu are burete cat sa-ti faca sanii de 5 metri dar macar nu se vede urat prim maieu sau tricou, sau ce porti

| MasQueNada a răspuns:

Eu de fapt inteleg ca tie ti-e rusine sa-i spui mamei tale. Nu trebuie sa-ti fie rusine ca te dezvolti. Vorbeste cu ea si spune-i ca ai vrea sa porti sutien. Plus ca deja, devii "provocatoare" fara sa vrei. Si nu trebuie sa ti se para ciudat nici daca te duci tu sa cumperi singura.
In afara de sutien, ai putea sa incerci niste bustiere, ca doar nu o sa porti sutien tot timpul. Sunt mai comode, si dau un aspect mai placut decat maieurile.

| Cristea a răspuns:

Trebuie sa ai cu mama ta una din acele discutii pe care parintii mereu le evita din diferite pretexte. si daca reusesti sa ai o astfel de conversatie trebuie sa fii foarte ferma si convingatoare, altfel o sa iasa si mai nasol.

| Alexander21 a răspuns:

Pai,tu de ce nu poti merge sa cumperi?

| ZennoEll a răspuns:

Pai Spune-i ca ai probleme cu maieul te irita la sanii si te deranjeaza sfatuiesteo sa iti cumpere un sutien ca sa nu te mai irite si daca zice nu zi-mi unde stai ca iti livrez eu cateva nepurtate... ti le cumpar eu cadou de ziua ta care va fi cand va fi...

| Izzu a răspuns:

- Cand mergi la cumparaturi cu mama ta plimba-te pe langa raionul cu sutiene... uita-te insistent la ele. Mama ta o sa observe si atunci bum. smug

| Izzu a răspuns:

Cand mergi cu mama ta la cumparaturi plimba-te pe langa raionul cu sutiene si uita-te insistent la ele. Mama ta o sa observe si atunci bummm. smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aspectul fara sutien e cam neplacut dar trebuie sa te gandesti si la faptul ca daca porti, sanii nu o sa se mai dezvolte asa frumosi. Lasa sa se ''dezvolte'' natural. Eventual poarta un sutien din ala subtire si fara burete.

| andrei95 a răspuns:

Zii in fata..."mama cumpara-mi un sutien" sau du-te tu si cumpara-ti

| Vampire_2063 a răspuns:

Dar nu inteleg de ce nu ti-a cumparat pana acumthinking
Pai du-te cu ea la cumparaturi mai pe la lenjerie, alea alea.si da-o mai langa sutiene. pune-o sa se uite la ceva ce e langa sutien pe raft acolo. poate va observa.si iti va lua.
Baftahappy
Funda?puppy dog eyes

| k1duux a răspuns:

Strange bani, cumpara-ti tu unul si da-te pe langa mama ta si arata-i ca ti-ai cumparat sutien si o sa-si dea seama ca ai nevoie de el si iti v-a cumpara.

| PurpleHeart a răspuns:

Pai cred ca mama ta doreste sa te dezvoltezi in stil ''natural''. Stiu ca te-ai simti aiurea sa avezi o discutie dinacea mama-fica asa ca mai bine incearca metoda mea: 1-invita la tine o prietena care poarta sutien 2-spune-i prietenei ca inainte de a veni sa-ti asorteze bluza cu sutienul, daca te ia la intrebari explica-i daca tie prietena va intelege 3-stati aproape de mama ta si incepi ca ce fain ti-a asortat sutienul, ce dragut ii vine cu bluza 4-mama ta isi va da seama ca iti doresti si tu unul 5-dupa toate astea mama ta iti va lua si tie unul... iar 6-vei purta si tu un sutien cea ce e normal.De preferat unul fara bureti pentru a avea o infatizare naturala.Iti doresc succes!