| Marosac_Mariana-Manuela_2000 a întrebat:

In zona bikini imi creste foarte mult iar pubian, se extinde in jos pe picior. Tin sa mentionez ca ma epliez cu lama. In scurt timp ma duc la bai termale si imi este rusine sa port slip pentru ca se vede foarte urat. Ce as putea face? Ofer funda celui mai bun raspuns

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu te mai rade cu lama.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

In zona bikini i mi creste foarte mult iar, ce iar, din nou?

| Marosac_Mariana-Manuela_2000 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Cred ca la mintea cocoșului era întrebarea. Greseli de la corector

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te epilezi inainte sa iesi in slip...

| alina2k18 a răspuns:

Epileaza-te cu ceara la salon, parul va creste abia dupa vreo 10 zile pana atunci super smooth plus ca la epilat cu lama a doua zi deja se vede parul mai ales daca esti bruneta pe cand la epilare cu ceara este smuls din radacina.
Nu mai baga lama cateva zile trebuie sa ai minim 3 mm pentru a putea fi epilat cu ceara.
Da, o sa doara rau prima oara dar durerea e doar de moment big grin gen 2 secunde, te gandesti si tu ce frumos o sa arate zona laughing dupa.
Daca planuiesti cu ceara fa-o cu minim 24 ore inainte de a pleca spre bai.

| Bizon95 a răspuns:

Cauta epilare definitiva
1. e DEFINITIVA (distruge radacina parului)
2. e FARA DURERE

acum poti chiar sa iti cumperi singura aparatul:

https://www.emag.ro/......-5634473/c

insa, e putin cam scumpa solutia, cred ca, chiar mult mai scumpa decat depilare cu ceara, insa pe termen lung cred ca merita;)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la salon si epileazate cu ceara iti va creste mai greu si mai subtire sau la un medic endocrinolog pentru tratament hormonal, ai dat cu lama si probabil de aceea ai par mult incearca epilare cu ceara e cea mai buna solutie poti sa iti faci si acasa daca nu te pricepi mergi la cosmetic