| Batya a întrebat:

am probleme în găsirea blugilor perfecți pentru ca am talia subțire 65 cm și fundul de 100 cm, știe cineva un site unde se găsesc blugi pentru mărimea mea? Toți blugii încercați pana în prezent mi au venit largi în talie și m-am simțit inconfortabil. Funda!

2 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Ai o conformatie dificila. Dupa solduri esti marimea 40 (99-102), dupa talie esti 34-36. Incearca blugi marimea 38 din material cat mai elastic, de preferinta bumbac + 5% elastan sau combinatia aceea bumbac + poliester + elastan. Si probeaza mai multe modele in magazin.

| Teooooo88 a răspuns:

Oh, crede-ma, asa mi se intampla si mie. Ideea e ca am renuntat sa mai cumpar blugii de pe site-uri si ii iau direct din magazin ca sa fiu sigura. Totusi, daca ii iei de pe net, exista o solutie. Dai pe informatiile produsului si vezi in ce marime te incadrezi (scrie acolo cam cati cm), dar eu sincer n.am gasit pana acum marimea potrivita laughing
Pe langa asta, mai port curele la blugi largi (pe care nu le suport pentru ca ma incomdeaza).
Acum na, aia e. Sa ne bucuram de asta