| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Am 13 ani si 1m 49, kg=42, nu situ dar mie mi se pare ca sunt prea scunda.as vrea sa mai cresc putin in inalitme dar nu stiu cum. Fac sport in feicare zi dar nu am ajuta.va rog dati-mi un sfat.multumesc anticipat

6 răspunsuri:
| Crs a răspuns:

Depinde de constructia fiecaruia. eu de 2 ani nu cred ca am mai crescut! si am 1. 60 sad si sunt mult mai mare decat tine.
este destul de probabil sa cresti mai incolo si sa te inalti mai mult de odata.

| andreea7520 a răspuns:

Depinde şi de alimentaţie, am o prietenă de 13 care are aceaşi înălţime ca a ta, cauza pentru care ea este mai micuţă este că nu prea mănâncă legume (care au vitamine şi normal că ai nevoie de vitamine pentru a creşte). În rest, ai răbdare şi probabil cu timpul te vei dezvolta şi vei creşte şi în înălţime, nu te aştepta că o să creşti de la o zi la alta, trebuie doar să ai răbdarebatting eyelashes!

| Cretzule a răspuns:

Esti mult prea scunda la varsta ta aveam 1. 85. Fa baschet, voley etc

| botafogo a răspuns:

Du-teb la bschet

| m4them4tic a răspuns:

Stai linistita ca o sa mai cresti!

| Maya13042000 a răspuns:

Stai linistita,unii oameni cresc mI tarziu, de exemplu, poate acum esti scumda, iar peste 3, 4 ani vei creste!
Daca nu merge, incearca sa faci volei sau baschet. De obicei aceste sporturi te inalta!
funda?