| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Am 15 ani si nu am avut o prietena pana acum...as vrea sa am si eu o prietena imi place de o fata da ca nu stiu cum sa o fac sa ma placa...sunt putin grassad asta imi strica toate relatiile de prietenie. puteti sa imi dati un sfat?big grin

8 răspunsuri:
| andytza a răspuns:

Important este ca sentimentul sa fie reciproc.Degeaba te-ai strofoca tu cu diete, facand sport, schimbandu-ti garderoba, freza. etc daca ea nici macar nu te-a observat.Aspectul fizic nu are nicio legatura cu caracterul unei persoane, Gandeste-te cum ar fi sa judecam toti o persoana dupa aspectul fizic.Cu toate ca in ziua de azi unora le place sa vada cat mai des pitipoance si cocalari.Ar trebui sa stai in preajma ei dar fara sa fi deranjant si insistent, incearca sa faci glume, sa fi solar si oarecum sa-i transmiti mesajul. Daca vezi ca nu da rezultate poate ar trebui sa schimbi directia si sa vezi si ca pe langa ea, mai sunt si alte milioane de fete care te pot aprecia pentru ceea ce esti! Succes!

| sandulache a răspuns:

Salut.
Nu are importanta cum arati cum esti ci sufletul tau din auntu si respectul tau fata de alte persoane poti sa fi urt si cum vrei tu sa zici, cel mai important e sa fi iubit si sa iubesti si sa iti respeti apoapele si cel mai important din vaita ta e respectul reciproc, du-te la ea vorbeste fara frica si zi ca iti place de ea si nu te mai critica singur ca esti garas nu are importanta cum arati, vorbeste cu ea si zi ca vreti sa aveti o amiciti pentru in ceput si dupa aceia invit-o la un suc sau unde vrei tu.bafta si succes si nu avea rusine de nimic.

| andreimicutu a răspuns:

NU are nici o treaba aspectul exterior cu ce este in interior incearca sa flirtrezi cu acea fata adica sa incerci sa ii acorzi mai multa atentie decat celorlate fete sa incerci sa fii amuzant sa o consolezi cand vezi ca e suparata si intrii in vorba cu ea. Eventual daca accepta sa vorbesti cu ea si sa fiti prieteni ai putea sa incerci sa o inviti la un suc la o plimbare in parc.Succes!

| th3mirr0r a răspuns:

happy cauta si tu pe cineva care sa nu puna accent pe exterioru cela laughing and if not, just run, and ull lose weight happywinking

| Aasdfghj a răspuns:

thinking pai i`a sa vad cu ce te pot ajutabatting eyelashes esti in clasa cu ea? daca da incearca s`o conduci acasaa dupa ore sau invit`o la un film misto, in parc sau oriunde ai putea sta doar tu si ea.gasesti subiecte d discutie si vezi cum reactioneaza.eu as zice sa nu incepi s`o sarutzi daca nu stii inca daca te placewinking sau i`ai id`ul de mess si vorbitzi. si app. nu conteaza cum aratiwinking daca te iubeste, te iubeste pentru ceea ce esti, nu pentru cum arati.si daca vrei lasa da`mi id`ul tau. poate te mai pot ajuta:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce stric eu ca asa te-a lasat dumnezeu asteapta o sa ti se schimbe aspectul sper straight face. eu am atractie la fete si nu stiu cum e sa fiu ca tine. sorry laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intra pa id meu sa vb luiss_fermecatoru

| Andutsaa a răspuns:

Si crezi ca asta conteaza? Fiecare avem un defect deci nu trebuie sa iti fie rusine.Incearca sa vorbesti cu ea, poate va imprieteniti si cine stiehee hee. Sunt sigura ca esti o fata de treaba si poate multi o sa regrete ca nu iti sunt prieteni

Bye! t pup :*