| qqToxicSmile a întrebat:

Salut.
Am 13 ani si nu mi-a venit menstruatia.
Multe fete din clasa au si nu ma simt bine. sad
Am par pubian, si am o secretie vaginala de 5 luni, sanii au inceput sa-mi creasta de vreo 2-3 ani, dar nu am par la subrat, oare din cauza asta?
Funda. happy

Răspuns Câştigător
| Ruxandra15 a răspuns:

Aoleu nu sti ce vorbesti. Nu cred ca sti ce implica sa ai mentruatie. Mari dureri de cap,spate,burta, ameteli, stari de lesin, de greata, nu o sa mai vezi atat de bine. In primele luni o sa ai asa ochii obositi in aceea perioada. Plus ca iarna vei racii mai usor maiales la burta, la rinichi.

3 răspunsuri:
| Lindoro a răspuns:

Menstruatia nu are legatura cu parul de la subrat.Ea o sa apara atunci cand trebuie deci rabdare!

| meowow a răspuns:

Ohohohooo! NU TE AUZI CE ZICI. menstruatia=cea mai nasoala parte din a fi fata! laughing Mie mi-a venit la 13 si cateva luni si 13 este inca o varsta mica, poate veni si la 16, depinde de organismul fiecareia. Bucura-te cat nu ai menstruatie! tongue laughing

| Gandila_Ecaterina_1998 a răspuns:

Poate ai probleme cu hormonii ar trebui sa consulti un medic pediatru.
Sper că ți.am fost de ajutor