| FlorinSebastian a întrebat:

Salut, am 13 ani sunt băiat și aș vrea să îmi fac buzz cut. In primul rand am fata ovala, parul negru și capul mediu. Acum am parul destul de lung dar nu îmi place si nici nu am timp sa ii port de grija. Am incercat in vara trecuta buzz cut dar frizerul l-a făcut prea in sus si nu era cine știe ce (A trecut de linia de început a parului). Acum vreau din nou sa incerc dar la alt frizer ce spuneți?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iarta-ma dar este oribila tunsoarea "buz cut"!
Noi o numim "tunsoare de puscarias", fiindca nimeni nu se tunde de buna voie asa, dar este tuns cu forta cand este bagat la parnaie.

https://en.wikipedia.org/wiki/Buzz_cut

| helpforyou a răspuns:

Iti recomand sa iei mai multe referinte despre frizerul la care vrei sa mergi. Astfel vei avea o certitudine mai mare ca iti va iesi asa cum iti doresti.

Succes.