| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si vreau sa imi las parul lung, dar am nevoie de un sfat de al vostru. Ideea e ca am avut parul foarte lung sus si pe parti scurt, parul daca il alungeam in jos trecea de gura. Acuma m-am tuns foarte scurt, si putin fade pe parti. M-am tuns asa pentru ca vreau sa mi-l las mare si pe parti. Ce trebuie sa fac, vreau in final sa fie ceva de genul acesta: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/......search.jpg
Trebuie doar sa-l las sa creasca? Sau trebuie sa trec si pe la frizer sa mi-l modeleze la varfuri etc.

Răspuns Câştigător
| Lonelycatp20 a răspuns:

Ar trebui să-ți tai măcar 1 cm din păr în fiecare lună deoarece vârfurile de deteriorează destul de repede. Dacă vrei ca părul să crească mai repede și să vezi rezultate optime poți folosi ulei de ricin diluat cu ulei de măsline pe vârfuri și dacă nu ai părul extrem de gras poți masa și rădăcinile pentru a stimula creșterea părului.Stai așa câte ore vrei, chiar și peste noapte. Apoi faci 2 șamponări, folosești un balsam. Într-o lună eu am văzut rezultate bune pentru că abia ajungea până la umeri și deja e până la piept, dar am de gând să mă tund. Poți să folosești amestecul de fiecare dată înainte de a te spăla pe cap.Nu are efecte negative asupra părului.

1 răspuns: