| TruLeaLea a întrebat:

am 16 ani si ma cam deranjeaza marimea nasului meu.Multi spun ca o sa cresc si totul va fi proportional si nasul nu va parea tit de mare.E corect? asa va fi?

8 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Da, asa va fi :*. Nu-ti face griji. Si eu mi-am facut si desi sunt in clasa a 9a nu mai pare asa de mare. Atunci cand esti mic trasaturile corpului par ciudate adica prea mari sau prea mici insa atunci cand cresti perspectiva se schimba happy.

| anss23 a răspuns:

Probabil,dar gandeste-te ca oricum nu poti schimba marimea nasului tau sau nu poti influenta cresterea, asa ca mai bine te accepti asa cum esti si te descurci cat mai bine in aceste circumstante.Nici nu cred ca ai nasul atat de mare, sunt sigura ca pana acum nici nu erai ingrijorata, poate a facut cineva misto de tine sau ti-a atras atentia asupra acestui aspect.happy

| TruLeaLea explică (pentru anss23):

E cam invers..Eu ma pling iar toti imi spun ca e ok.

| Bondarel99 a răspuns:

Daca incepi sa te simti complexata de la varsta asta nu e bine.Cred ca nu marimea nasului conteaza ci forma lui.Toti avem defecte, nu e nimeni perfect si de crescut probabil ca o sa te mai dezvolti tu, dar proportiile vor ramane la fel.

| TruLeaLea explică (pentru Bondarel99):

Forma imi place foarte mult.Merci mult!

| 1234abcd a răspuns:

Da intr-adevar pana pe la 20 de ani se pot intampla anumite modificarii cu corpul tau... oricum acum nu ai ce sa faci, trebuie sa fi majora ca sa poti sa-ti faci operatie estetica sau ar trebui sa ai acordul parintilor

daca totusi te incomodeaza atat de tare marimea nasului sa stii ca se poate corecta si prin machiaj(poti folosi o pudra sau un fard mai inchis pe lateralele nasului iar pe mijloc, exact pe os, poti folosi un fard sau pudra mai deschisa pentru a lumina )
cred ca exista si video-uri thinking

| RoyalLuxury a răspuns:

Pana la varsta de 19/21 ani corpul isi face ajustarile necesare. Din punctul meu de vedere daca devine deranjant si nu poti scapa de acest complex, se poate face rinoplastie pe viitor. Tehnica evolueaza si o sa fie destul de accesibil ca pret si durere. Oricum tu trebuie sa te simti bine in corpul tau. happy

| LocKa0103 a răspuns:

Yes. cu timpul te vei schimba. Insa sa stii ca marimea nasului nu e o problema. Daca iti este frica de faptul ca baietii nu te vor accepta, sa nu crezi asa. Cine tine la tine cu adevarat, nu trage atentia la infatisare,)))