| GoodFellas a întrebat:

Am 17 ani si nu prea imi creste barba..Cum as putea sa o fac sa cresca mai repede? De barbierit ma barberesc asa 3 4 zile..nu am 1 program fix de barbierit. Vreau raspuns doar pe ce ma intereseaza, fara alte raspunsuri...Sau sa ziceti Au ca o sa iti para rau ca vrei barba. Nu,deci eu vreau, nu trag trenu dupa mine daca am barba si trebuie sa ma barbieresc.

Răspuns Câştigător
| DanielCD a răspuns:

Nu ai cu ce sa o ajuti sa creasca mai repede! Cresterea barbii difera si depinde de la barbat la barbat; dar la 17 ani...deh...de ce nu-l intrebi si pe taica-tu, macar ai o sursa credibila!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Barba creste in ritmul ei nu ai ce sa ii faci altceva, la unii barbati mai deasa la altii mai rara samd

| Advinul a răspuns:

Ai incercat sa te gandesti ca poate nu ti se dezvolta barba la 17 ani. Poate iti va aparea mai tarziu si degeaba te barbieresti atunci, ca nu o poti grabi.Si daca vrei neaparat un mod rapid de ati creste barba ar fi ideea de a lua hormoni dar nu pot spune ca e o idee buna sau rea.

| GoodFellas explică (pentru Advinul):

Nu exista ca la 17 ani sa nu ti se poata dezvolta barba, la 18 trebuie sa fie cat de cat vizibila si formata. Deci ceva e..Si aia cu hormonii nu am auzit-o, dar nici nu as incerca-o.