| Instagrama a întrebat:

Am 2 perechi de papuci de piele intoarsa,cu ce imi recomandati sa i curat in exterior? am spalat o pereche si a ramas cam urati...ce imi recomandati sa i curat, dar fara solutii dinacelea din comert! Multumesc happy

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Baga un pistol de aer comprimat, intorci capul un fsst si e curat. Doar nu te uiti ce are in el, macar sa iasa mizeria care te deranjeaza cand bagi piciorul apoi dai cu dezodorant sau talc pentru picioare.

| Instagrama explică (pentru mgtow):

Doamneee,am zis in exterior nu in interior! Aiurea, ce intreb eu si ce rasp laughing

| Instagrama explică (pentru mgtow):

In interior sunt extrem de curati, fiind piele si in interior clar nu exista discutie de mizerie sau miros, ma refeream in exterior!

| mgtow a răspuns (pentru Instagrama):

Pardon atunci laughing zici ca e din piele intoarsa da? Curata de praf si mizerie cu un servetel umed sau o carpa putin umeda apoi poti da cu o crema de culoarea respectiva pe ei sa luceasca sau sa dea tonul bun ca de obicei.

| Instagrama explică (pentru mgtow):

Ok..ms! Sunt rosii si unii albastri, n am crema de asa culoare laughing

| mgtow a răspuns (pentru Instagrama):

Crema albastra se gaseste in carrefour dar aia rosie nu exista, maro inchis da.

| iCappy a răspuns:

Cu o carpa lavabila cu foarte foarte putina apa in ea

| Petruts a răspuns:

In primul rand imi place sa vorbim corect romaneste."am spalat o pereche si a ramas", papucii AU ramas cam urati nu "a ramas" ca sunt mai multi, nu doar unul singur.Tot legat de exprimarea dvs., nu se foloseste cuvantul"dinacelea", nu vedeti ce urat poate sa sune? Ca sa nu folositi un cuvant gresit, puteati sa spuneti mai bine"ca cele", asta e varianta cea mai buna si cea mai corecta.Cred ca si dvs.va suna mult mai bine acum.In al doilea rand, mergeti la un cizmar, el va va spune ce sa folositi, sau in magazinele acestea de incaltaminte, eu de exemplu am gasit la Deichmann o spuma speciala care se aplica pe pantof iar apoi se foloseste si un spray special.Au preturi cam mari dar eu zic ca se merita, o sa va coste in jur la 30 de lei.Pace!

| Instagrama explică (pentru Petruts):

Nu multumesc, prefer sa i spal manual laughing

| Petruts a răspuns (pentru Instagrama):

Atunci de ce ati mai intrebat aici pe TPU? Invatati sa va exprimati corect!