| AIKOcaNoNYu a întrebat:

Am auzit ca vitamina A este bună pentru păr. Este adevărat? Și dacă "da" atunci cum se folosește?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://gya-make-up.blogspot.ro/......ar-cu.html
Eu o folosesc cu ulei de masline si galbenus de ou+vitamina A si fac masca
Ce pot sa zic despre aceasta masca?
Sunt multumita, mai ales ca nu mai arunc bani in vant pe fel de fel de "recomandari" de la farmacie.
Am parul f lung si iti dai seama ca aveam probleme destul de grave cu podoaba capilara, mai ales ca fac tratament medicamentos de 15 ani.
Eu amestecam toate ingredientele si faceam ca o maioneaza, apoi aplicap pe par si in special la radacina.
Acoper capul cu folie si stau 2-3-4 ore.
O seara buna:)

2 răspunsuri:
| Cristinaaa57 a răspuns:

Eu o folosesc in combinatie cu uleiul de ricin, pentru regenerarea si caderea parului

| ColoredStar a răspuns:

Hei^^
Una dintre cele mai importante vitamine pentru par este vitamina A, deoarece ajuta la hidratarea scalpului
si a firelor de par prin producerea
sebumului in cantitati optime, contine antioxidanti cu rolul de a tine la distanta radicalii liberi, intareste radacina, astfel ca parul tau va fi mai rezistent si va creste mai repede.
http://gya-make-up.blogspot.ro/......ar-cu.html
Te pup!