| nupebunezau a întrebat:

Am auzit de o masca cu mustar pudra care ajuta la cresterea rapida a parului.
A testat cineva asa ceva? E buna? Functioneaza? Daca da, cum sa o prepar?

Răspuns Câştigător
| Xpressurself a răspuns:

Sunt mai multe pplante care ajuta la cresterea parului: rozmarin, ceai verde, urzica, mesteacan, ghimbir, scortisoara...am citit si eu despre mustar. ce sa-ti spun: pana nu incerci tu nu ai de unde sa stii daca functioneaza sau nu. insa ar fi bine sa ai pe cineva cu care sa te consulti inainte. cineva care lucreaza intr-un magazin naturist, eventual persoane care se ocupa de tratamente naturiste sau de infrumusetare la diferite saloane din oras.

2 răspunsuri:
| Xpressurself a răspuns:

Ce stiu cu siguranta este despre tratamentele cu ou. sa te speli pe cap cu un ou batut (crud) cu miere si sa-l lasi cinci zece minute ca sa permita pielii si parului sa-si absoarba ce au nevoie.
mustarul boabe poate fi procurat din magazinele naturiste sau orce alimentara. il poti face pulbere cu rasnita de cafea si amesteca cu un ou si miere. fa teste si cu alte plante, insa lasa compozitia vreo jumatate de ora sa se intrepatrunda inainte sa o folosesti daca adaugi plante.