| AnnღdraaღaaaA a întrebat:

Mi-am cumpărat o sticluţă de 25ml cu ulei de ricin. Aş dori să-l folosesc pentru păr. Am auzit că ajută la creşterea mai rapidă a părului. Cum prepar şi cum folosesc acest ulei ca să-l pot folosi happy? Mulţumesc şi fundiţă!

4 răspunsuri:
| UnleashedPsycho a răspuns:

Te dai pur şi simplu pe păr, îl masezi şi îl laşi vreo 2-3 ore [Şi mai mult dacă ai răbdare], apoi îl speli şi gata.
Sayonara!

| EmHinoki a răspuns:

Un ou intreg crud si o lindurita de ulei de ricin. O lingurita mica...Le amesteci intr.o cana sau ceva gen si aplici la radacini! Doar la radacini si masezi. Nu'l vei termina pe tot...eu una nu consum un ou deodata si.l pun in frigider si il refolosesc. Dupa ce ai masat bine radacinile iti infasori parul intr.un prosop si.l lasi 2-3 ore dupa te speli bine cu samponul tau happy. Uneori eu il las si peste noapte happy.

| yomotherfucker a răspuns:

Hmm eu am auzit ca este pentru caderea parului dar daca e pentru crestere il pui inainte sa te speli pe cap la radacini si astepti 5 minute si dupa masezi timp de vreo 2-3 minute si te speli apoi cu samponul tau. succes happy!

| anda522 a răspuns:

Hmmthinking am auzit ca trebuie sa il amesteci cu un galbenus de ou si putina zeama de lamaiee sa et dai cu el pe par si sa stai cateva minute apoi sa te speli. sper ca ti'am fost de ajutor:*