| SimoSimonaLvA a întrebat:

:* Am avut parul pana la jumatatea spatelui.
Si acum o saptamana m-am tuns bob scurt si nu imi sta deloc. sad.
Am aflat ca uleiul de ricin ajuta la cresterea parului. l-as folosi. dar poate nu ma ajuta sad! imi puteti da niste sfaturi?:d :*
Fundita :*!

Răspuns Câştigător
| maria5 a răspuns:

Uleiul de ricin este foarte bun la cresterea parului ai putea sa il folosesti... daca nu ai parul drept ai putea sa iti indrepti cu placa love struck...

5 răspunsuri:
| LifeFail a răspuns:

Te va ajuta, îţi garantez. Poate nu imediat, dar dacă îl foloseşti o perioadă va avea rezultate favorabile.Se aplică la rădăcină şi la vârfuri(dacă le ai deteriorate sau despicate) cu câteva ore înainte de a te spăla pe cap, de preferat 3-4 ore. Pentru rezultate mai bune,foloseşte uleiul de ricin în combinaţie cu două gălbenuşuri de ou,zeama de la o lămâie,vitamina A, E. Ai grijă, uleiul de ricin închide culoarea părului.
Baftă şi numai bine!

| dyanna_8752 a răspuns:

Da, intr-adevar uleiul de ricin ajuta la cresterea parului, eu zic sa incerci, si eu eram nesigura la inceput (adica acum 2 saptamani) dar mi-am zis sa incerc si daca vad ca nu da rezultate renunt, am inceput deci sa-l folosesc ( il aplic inainte de spalare cu 2 ore la radacina dupa care ma spal normal, de 2 ori pe saptamana ) nu mi-a facut nici un rau si o sa il utilizez in continuare, iar rezultatele se vor vedea in 2 3 luni(asa am auzit ) deci incearca nu ai nimic de pierdut, Bafta :* si pana cand iti creste parul, simte-te frumoasa asa cum esti, crede-ma parul scurt sau lung nu conteaza tu esti frumoasa si asa happy

| Rozipan a răspuns:

Da-te cu gaz. Il gasesti in farmacii, nu doar ca te ajuta sa-ti creasca parul, il face si lucios.
http://www.kudika.ro/comentarii/articol/13806/Am-un-par-superb.html

| TooManyXoxoA a răspuns:

Eu am inceput sa folosesc tinctura de ardei iute, am auzit ca este buna...dar in orice caz nu folosi placa ca iti arde parulhappy

| SimoSimonaLvA explică:

Multumesc :*!