| Taboo1 a întrebat:

Mam tuns foarte scurt si nu mi-a iesit cum imi imagineam eu.
Am citit pee internet ca Uleiul de Ricin ajuta in cresterea parului.
Asi avea nevoie de ajutor nu stiu cum se aplica, decate ori pe saptamana sau pe luna...
Si daca este cineva care a mai folositneaparat vreau sa aflu rezultatele lui.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Se maseaza pielea capului cu ulei inainte de culcare, 3 zile pe saptamana. Parul se spala a doua zi, dimineata.
Alte sfaturi pentru stimularea cresterii parului gasesti aici: http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-cresterea-parului

| Taboo1 explică (pentru doctoressa):

Si cam cat creste lunar cu acest tratament? Ca normal asa stiu ca creste lunar intre 1-2cm.

| Taboo1 explică (pentru Taboo1):

Si cum aplic pun uleiul in palma si ma masez cu el pe cap? Si cat timp se maseaza

| Taboo1 explică (pentru doctoressa):

Si cum aplic pun ulei in palma si ma masez cu el pe cap? Si cat timp se maseaza cam 10-15 minute?

| doctoressa a răspuns (pentru Taboo1):

Nu conteaza daca pui uleiul in palma sau direct pe par, important este sa il aplici uniform pe tot scalpul si pe par. Iti poti acoperi parul cu ceva pe timpul noptii sau poti pune un prosop pe perna.

6 răspunsuri:
| Taboo1 explică:

Pun ulei in palma sa direct pe cap si dupa aia masez? Si cat timp se maseaza asa in jur de 10-15 minute?

| Taboo1 explică:

Scuze de atatea raspunsuri la fel dar nu aparea s credeam cai cera eroare si de aia am scris de mai multe ori