| Radulianis_Radu_1990 a întrebat:

Salut, am facut rost de curand de un lantisor care pare a fi de aur.As vrez sa il amanetez si nu stiu ce gramaj sau ce valoare are.La incuietoare nu scrie cate karate are, scrie un nume indtr-o limba pe care e unul nu o inteleg. Daca stiti mi-ati putea spune... o sa incerc sa adug poze pentru a intelege mai bine situatia

Răspuns Câştigător
| Marii a răspuns:

Trebuie sa scrie niste cifre, majoritatea au 585 care inseamna 14 karate sau 750 care sunt 18 karate. Anyway, trebuie sa fie niste cifre acolo si iti dai seama de karte in felu asta: 585 insemna 58, 5% puritate si 750 - 75% puritate, deci cu cat e mai mare numarul cu atat si karatele e mai mare. Iar preturile sunt: Aurul de 14k-32 lei, aurul 18k-40 lei, aurul 24k-55 lei