Întrebare recomandată | eduard2003 a întrebat:

Salut.Am guma in par la perciuni si este lipita si de piele am incercat sa trag de ea, s-o scot si nu mergecrying.MA AJUTA CINEVA? VA ROOOOGGGGG!

Răspuns Câştigător
| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Da, sa iti zic o metoda folosita de mine. Apa calda cu sapun lichid/de vase. Te dai pe par cu apa si cu sapun si tragi cu pieptenele. In vreo 15 minute ai terminat. Nu atinge foarfeca. Nu se merita. O zi buna!

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Taie usor firele de par mai afectate apoi cu un burete si sampon si apa calda freaca bine pe piele pana ce merge jos guma

| OnuOnulică a răspuns:

Foloseste apa fierbinte!
Dar ai grija sa nu te oparestiwinking

| AtateaConditii a răspuns:

Da, te ajut eu da-mi adresa laughing. Da-te cu ulei si freaca acolo pana se desprinde. Sau in apa calda. Oare cine a recomandat intrebarea astarolling on the floor.

| MrsVamp a răspuns:

Incearca cu apa calda!
La urma urmei e doar guma, pana la urma tot o sa se dea joswinking

| AndreiSaigo a răspuns:

Mie mi s-a intamplat la fel doar ca la breton.Asa ca am apelat la doamna foarfeca iar apoi guma ramasa pe piele am dato jos cu mana

| MyLittleCupcake a răspuns:

Deci da-te cu putin ulei si asteapta 5 minute. Dupa aceea cu un pieptene (nu perie) incerci sa dai jos guma.

| Bia142 a răspuns:

In primul rand, incearca sa-ti tai perciunii cu foarfeca, iar de pe piele incearca sa o razuiesti (stiu ca acetona scoate guma din haine big grin ). sper sa functioneze happy

| cristinacurasov1000 a răspuns:

Freca bine guma ce gheata, pina ingheata guma. Apoi scoate guma cu pieptenele.(piaptanate)
La sfirsit, spala-ti parul cu apa calda(sau rece, cum doresti)!

| AndradaElisa a răspuns:

Cu apa calda

| ZuMeCosmn a răspuns:

Pai te dai cu apa in par apoi incerci usor sa tragi de ea daca nu merge ia foarfeca frate si taio. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| harfetin a răspuns:

Incearca cu gel antibacterial sau cola/pepsi...winking

| alexaivan2010 a răspuns:

Da-i cu fierul de calcat cand este incins si va merge asa am facut si eu cand un coleg mi-a pus guma in par