| ella_1647 a întrebat:

Cum pot sa scot guma lipita pe costumul de baie? multumesc frumos. dau fundita :*:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aplica un cub de gheata pe guma, aceasta v-a ingheta si o poti sfarima, dupa care speli costumul

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Eu fundita nu vreau.Singura solutie ca sa nu distrugi costumul de baie e sa-l bagi in congelator.Lasa-l o zi, pe urma, sparge guma si spala costumul.Asta e.

| cristi202 a răspuns:

Oooo! Stiu senzatia. Am patit-o de multe ori cu perechi de blugi sau pantaloni buni, de care imi parea rau atunci, ca nu mai puteam scoate guma din ei. Eu am aceste "dar" de a culege gumele, pe unde sunt elehappy. Dar am descoperit o solutie eficienta, datorita careia pantalonii de la costumul meu de nunta (ii port des, caci imi vin tare bine) au scapat deja de doua ori. Se numeste SA8 Solution Pre-Wash, este o solutie pentru prespalare, inmoaie orice pata, care mai apoi va fi spalata, se da un pic cu spray-ul pe guma, iar dupa 5 minute, guma se "brinzeste", se face ca brinza, si frecind un pic materialul cu o cirpa, guma se duce de pe material. Am vazut minunea asta deja de citeva ori. si pentru mine, problema gumei agatate de haine e o problema rezolvata. Singura problema e ca nu vei gasi aceasta solutie in comert. Ea se vinde in sistemul de marketing MLM, deci nu in comertul clasic. Solutia e produsa de firma Amway, si te pot ajuta in acest sens. Sotia mea se ocupa de comercializarea produselor Amway, asa ca prin ea pot sa iti fac rost de aceasta solutie. Costa aprox. 25 Ron, si merita din plin, este spray, si tine f mult, si indeparteaza multe pete care in mod normal se zice ca nu se pot indeparta. Daca esti in Bucuresti, ne putem intilni pe undeva ca sa vezi ce poate face acel produs.

| XKidutzaa a răspuns:

Pui o foaie de hartie peste materialul cu guma,apoi dai cu fierul de calcat, cald, ca si cum ai calca...sau o prietena de-a mea a facut asa:pui gheata deasupra gumii(in mod normal de intareste) si voila

| Needle a răspuns:

Ca sa poti scoate guma de pe haine poti incerca cu coaja de ou, daca nu te-a ajutat poti baga costumul in congelator, guma va ingheta si o vei putea scoate usor. Funda?

| tomita2011tomi a răspuns:

Pune o bucata de material de matase peste guma apoi da cu calcatoru caldut peste dureaza 10-20 min pana se ia, apoi curata locul cu putin otet, bafta

| LoL a răspuns:

Pai eu de pe covor am scos o cu gheata de pe costum de baie...nu stiu daca merge luata cu gheata dar incearca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca dai cu fierul de calcat se duce naibii costumul laughing

| DiaDianaa a răspuns:

Aplica un cub de gheata pe guma, apoi aceasta se v-a ingheta si o poti sfarima, dupa care speli costumul.Succes.funda?big grin:*