| Cherish a întrebat:

Salut.Am o acnee destul de nasoala(cosuri mari, ten gras) si as dori sa ma sfatuiti ce crema sa aleg intre Aloe Propolis Creme Forever si Ivyss Plant.Am fost si la ddermatolog si tot ce mi-a dat nu a mers.Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| Alemoni a răspuns:

Buna!
Poate ar trebui sa incerci si metode naturale. Pentru ca ai si tenul gras, poate ar merge sa tii o mica "dieta" ce consta in sucuri proaspete de morcovi, rosii, peste alb, piept de pui sau curcan. Evident ca poti manca orice dar ar fi bine sa elimini dulciurile concentrate, cafeaua, bauturi acidulate, sarea iodata.
Compresele cu infuzie de musetel este foarte bun! Si crema de galbenele te ajuta mult.
Felii de rosie proaspete care le aplici pe zonele afectate, timp de 30 de minute apoi clatesti cu apa calduta.
Dintre cele doua as alege Aloe Propolis Creme. Am auzit ca e f. buna.
Bafta!

2 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Soluţia Acnezine nu este doar un alt produs banal de prevenire al acneei. Este un întreg sistem de management de îngrijire a pielii care găseşte sursa dvs. de acnee, şi nu doar va vindecă de leziunile pe care le aveţi, dar şi tratează viitoare focare pe care nu le vedeti încă! Cele mai multe produse disponibile azi pentru acnee trateaza doar la suprafata leziunile pe care le aveţi deja, fără a vă ajuta pielea sa previna restul factorilor. Asemenea tratamente pot duce doar la frustrari şi eforturi costisitoare.

| deliamaria13 a răspuns:

Nu mai da bani pe creme bune de nimic! cea mai buna solutie este sa bei 3.5 l de apa pe zi si vei avea un ten curat, fara cosuri si hidratat!