| n a întrebat:

Am o curiozitate, imi explica si mie cum se poarta costumele barbatesti? Cravata de ce culoare ar trebui sa poarte un barbat imbracat intr-un costum bleumarin, maro sau negru? Sau ce culoare a camasii?

Răspuns Câştigător
| unu a răspuns:

Seara se poarta costum negru si camasa alba (si, evident, cravata asortata). Ziua se poarta culori mai deschise (maro de exemplu). Cravata trebuie sa se asorteze cu haina si cu camasa, dar nu trebuie neaparat sa fie de aceeasi culoare cu ele. In legatura cu asortatul cravatei cu costumul, trebuie sa te uiti sa nu sara in ochi diferenta dintre ele. De aceea, pentru a fi mai sigur, e bine sa alegi o cravata de aceeasi culoare cu haina, dar cu o nuanta diferita (sa zicem mai deschisa). Asta stiu eu.

7 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

In primul rand nu-ti pune camasa alba, nu se mai poarta.culoarea camasii nu trebuie sa fie mai inchisa decat cea a costumului. cravata ar trebui sa fie in ton cu camasa.

| BRG a răspuns:

De preferat cămașă albă, la cămașă albă merge orice fel de cravată

| mirey_4137 a răspuns:

La un costum bleumarin merge cel mai bine o cravata visinie sau un rosu mai stins cu o camasa culoarea untului!

| alexflor87 a răspuns:

Ai aici un site in care poti pune intrebari in legatura cu vestimentatia si iti raspunde un stilist. Sper sa iti fie de ajutor :)
http://www.askmen.ro/Sfatul_stilistului-ids3.html

Aici ai un site in care sa te mai documentezi tu :D http://www.yuppy.ro/......sezon.html

| Lucky_9459 a răspuns:

Culoarea camasii alba si cravata neaga cu crem sa in combinatie cu coloritul costumului happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de foarte multe.
De evenimentu la care participi...
Niciaodata camasa sa nu fie mai inchisa decat costumul a mai mentionat cineva asta, sa nu fie de aceas culoare ca si costumu,
Sa mergi pe acelasi tip de culori adica daca sunt calde sa mergi pe culori calde daca sunt reci sa mergi pe culori reci si bine inteles acum sa fie placut ochiului asta e cel mai important criteriu.

| Ionita_Razvan_1984 a răspuns:

Pe www.dinbarbatiindomni.ro vei gasi o multime de informatii interesate despre moda si stil la barbati.