| maphiotul a întrebat:

Salut.
Am o geaca din polyester si e foarte proastă ca și confort termic sa zic asa, te aprinzi in ea dar la modul rău nu plăcut.
Si acum vreau sa comand alta din poliamidă.Ce ziceti e mai bună?
Ma adresez celor care au astfel de geacă, nu doresc redirecționare catre site-uri de comparații intre cele două materiale.
Mersi.

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Materialul e tot sintetic, dacă te respecți (așa-i că da?) iți iei una din piele. Naturală!

7 răspunsuri:
| maphiotul explică (pentru sierra1):

Da,stiu
Da nu am gasit nicaieri de piele sa fie si faina.trimite-mi tu un link daca stii
Sau cu puf mi-ar place, dar se gasesc tot mai putine din cauza protectiei animalelor

| sierra1 a răspuns (pentru maphiotul):

"trimite-mi tu un link"

nu merge așa: ce-mi place mie nu-ți place ție și tot așa. Dă o raită prin magazine, este marfă gârlă. Bani să fie!

| maphiotul explică (pentru sierra1):

In magazine la mine in oras nu am vazut, am fost zilele trecute
Si nu stii e la fel de proasta poliamida ca polyesteru?

| sierra1 a răspuns (pentru maphiotul):

Cum spuneam din prima: materialul e tot sintetic

| maphiotul explică (pentru sierra1):

Ok,mersi

| Holiday a răspuns (pentru sierra1):

De fapt materialele sintetice au depasit demult ca si performante pielea.

| sierra1 a răspuns (pentru Holiday):

OK, umblă tu atunci in geacă de cauciuc!