| JuniorHD a întrebat:

Acum în Ianuarie mă voi apuca de școala de șoferi și am nevoie de o legislație. Vreau să-mi ziceti de pe ce site să comand una bună și la preț bun.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt de parere ca n-ai nevoie de nici o carte de legislatie, de altfel aceasta poate sa nu fie la zi, avand in vedere ca mai apar mereu modificari ale legislatiei rutiere.
Te sfatuiesc sa studiezi OUG 195/2002 (Codul rutier), rep. in 2006, Regulamentul de aplicare si Ordinul MAI nr.268/2010, toate cu modificarile si completarile ulterioare, le gasesti actualizate la zi pe site-ul oficial al Directiei de permise, drpciv.ro.
Dupa ce studiezi legislatia poti face chestionare tot pe acest site.