| RoxanaCher a întrebat:

Salut am o intrebare! Cum as putea sa scap de cearcane? Ma puteti ajuta?

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Sa scapi de tot n-o sa poti, din pacate. Cearcanele odata aprute nu vor vrea sa-si ia adio de la fata ta.winking Dar poti sa-i faci mai deschisi la culoare sau sa-i maschezi (desi cu mascarea lor nu obtii mare lucru, pentru ca tu vei sti ca sunt tot acolo si n-au "plecat" nicaieri). Eu ma dau cu apa termala de la Avene dupa ce ma spal, iar peste jumatate de ora aplic o crema speciala pentru ochi si in acest fel am reusit sa fac asa, ca cearcanele mele sa nu mai fie atat de vizibile. Ajuta si compresele imbibate in ceai de musetel sau menta. Si mai este foarte important ca sa te speli pe fata cu apa cat mai rece (aproape gheata). Bafta, roxycute!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maseaza zona cu o bucata de gheata(1/3 dintr-un cub)o data pe zi(dimineata sau seara inainte de culcare)pana se topeste gheata. E posibil sa nu treaca de tot, dar vor fi reduse considerabil.Rezultatele se vad din prima saptamana.

| Aimeeee a răspuns:

Buna! Si eu am cearcane, ma chinui de mult timp sa scap de ele si nu mai stiu ce sa fac... dar am gasit pe internet sa-mi fac o masca cu cartofi rasi, o sa incerc diseara. Incearca si tu, am auzit ca da rezultate!