| Gabriela_5005 a întrebat:

am si eu o intrebare:cum as putea sa scap de cearcane?

9 răspunsuri:
| dulc3'maria a răspuns:

XComprese cu infuzie de musetel"pliculete",se pune doua pliculete la 200 ml apa clocotita,se acopera vasul,se lasa 15 minute,apoi se inmoaie cateva comprese sterile si se aplica pe zonele afectate"foarte bune pentru cearcane"testate de minehee heelove struck

| pam_pam a răspuns:

Poti taia felii subtiri de cartofi si dormi cu ei peste noapte. Sau pliculete de ceia folosite si puse la congelator, pe care le scoti de la rece si dormi, la fel, cu ele peste noapte. Si un pui de somn nu ti-ar strica.happy

| JackieSue a răspuns:

Eu mi-am pus niste ochelari din aceia de noapte de pus la ochi, dar care au putina apa inauntru, parca la farmacii gasesti, ii pui in frigider ziua si noapte ii pui la ochi si dormi cu ei, cand te trezesti nu mai ai cearcane.Intreaba la farmacie, sigur iti va da ceva bun.

| kathessa a răspuns:

Eu zic sa mergi si la medic, ele pot indica si o afectiune, DE EX A FICATULUI...

| WhiteWings a răspuns:

Eu una folosesc anticearcan de la oriflame si sunt foarte multumita de el

| titi_1218 a răspuns:

Buna! incearca sa dormi bine cam 8-10 ore pe noapte si tine pe ochi pliculete de ceai verde cam 30 min ...sau castraveti taiati rondele sau cumparati ochelari de dormit ...si dimineata fa un masaj cu cuburi de gheata... ceva din toate acestea precost te va ajuta...succes! pa pa!

| sigmanet a răspuns:

Prin odihna si eventual un control la medic pentru a analiza starea de sanatate. Poate fi si un efect secundar al imbolnavirii fiactului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Comprese reci sau cuburi de gheață dimineața timp de 3 minute (ajută la microcirculația sangvină din zonă oculară), un anticearcăn să fie la completarea machiajului și chiar un consult medical.
Pa, pa.

| diiiiiannnnaa a răspuns:

Castravetzi dimineata 15 min :d ii tai rondele si ii pui la ochi :d si in timpul asta te si relaxezi :p