| anonim_4396 a întrebat:

Am citit undeva ca e bine sa se foloseasca 2 sampoane concomitent, cu unul indepartam murdaria de pe par si apoi dam cu celalat pentru a trata parul, si astfel parul nu se mai obisnuieste cu un sampon. Eu am parul gras si mai nou am si o problema cu matreata.Am folosit sampon cu propolis TIS dar nu prea am avut rezultate asa ca mi-am luat Head&shoulders citrus fresh, sa vedem ce efect va avea.Ma gandeam sa dau mai intai cu cel de propolis si apoi cu head&shoulders dar mi-e teama sa nu mi se inrautateasca problema cu matreata. voi ce ziceti?

1 răspuns:
| elenyss a răspuns:

Foloseste un singur sampon pentru problema ta. Combinand nu rezolvi nimic, ba chiar poti sa diminuezi actiunile unuia dintre sampoane. Eu am folosit Clear pentru a combate matreata si am avut super rezultate, e usor de gasit in mai toate magazinele. Daca parul ti se ingrasa prea repede si esti nevoita sa te speli des (lucru nu prea indicat in sezonul rece) iti recomand samponul uscat, e o adevarata minune! Il poti procura de pe www.samponuscat.ro, hairzone.ro, din sephora si am inteles ca mai nou au si cei de la oriflame.
La primavara fa un tratament capilar cu zeama de urzica, e foarte benefic. Bafta!