| ionnelu a întrebat:

Salut.Am o obsesie. Mi-am taiat unghiile de la maini atat de mult incat de data asta unghiile de la degetele 3, 4 si 5 sangereaza la propriu. Celelalte doar ma dor ingrozitor. Tot timpul ma confrunt cu aceasta problema desi imi tai unghiile doar o data la 3 zile. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| beautifulkiss a răspuns:

Problema e ca tu ti le tai prea des.Eu de exemplu mi le tai la 2 saptamani sau o saptamana.

4 răspunsuri:
| Amilik a răspuns:

Incearca in loc sa folosesti foarfecuta sa folosesti pila. Pileste-ti unghiile in loc sa le tai, asa devin mai rezistente(nu se mai rup) si poti controla si cat de mult le scurtezi pentru ca vei simti durerea in momentul pilirii si vei stii ca trebuie sa te opresti.

| ir3al a răspuns:

Ti le tai prea des.

| SmokeyEye a răspuns:

Eu le pilesc odata la 10 zile, le am mereu mari. Esti sigur ca nu e vorba de ros unghii pana in carne din cauza stresului sau alte cauze? Daca vezi ca te dor cand le tai, du-te la un salon de manichiura dupa ce le lasi sa creasca 7 zile, si o sa vezi cum ti le face tanti aia, nu o sa te mai doara, si o sa inveti sa iti tai si tu unghiile frumos, fara sange.

| GlossyBabe a răspuns:

Ai grija cum le tai, si nu le taia asa des! Fii atent sa nu le tai atat de scurte!