| Adiii_6088 a întrebat:

Am o prietena in clasa a 9-a care mai nou are un fix sa nu mai vina la scoala cu ghiozdan ci cu poşeta, adica sa isi puna cartile si caietele in poşetă. Eu incerc sa o fac sa intelega faptul ca e cam "piţiponcesc" sa mergi cu cartile in poşeta in clasa a 9-a, dar ea pare ca nu intelege. Voi ce parere aveti?

8 răspunsuri:
| Patricia a răspuns:

Pitzzzzyylaughing

| friday a răspuns:

Foarte piti! bleah.

| hgfdsa a răspuns:

Nu e nimic in neregula sa mearga cu geanta la scoala din clasa a9a.aprpe toate fetele de cls 9a din liceu vin cu genti, si te asigur ca cele mai multe nu sunt DELOC pitipoance.

| Maria123 a răspuns:

Dupa mine depinde si ce fel de poseta.O poseta roz cu paiete sau ceva de genul asta clar e pitzi.Am si vazut asa ceva si chiar mai mult de atat laughing Dar se pare ca asta e moda prin liceu.Ba chiar unele isi iau doar foi pe care sa scrie si-un pix,ca de', intr-o poseta mai mica nu incap atatea caiete si carti, plus ca acestea e grele. laughing

| AnnaMariaaa a răspuns:

Nu mi se pare nimic ciudat, pentru ca in ziua de azi rar mai vezi pe cineva cu ghiozdan, pana si baietii merg cu genti pe-o parte.

| Needle a răspuns:

Pai sincera cred ca ai dreptate dar daca ea asa crede ca e mai bine las-o sa faca cum credebig grin

| Aℓida a răspuns:

So what?
eu nu vad ce e gresit in asta, adica si eu am o colega care vine cu geanta la scoala [ceea ce la 12-13 ani e total pitiponcesc,clar se vede ca nu vine la scoala pentru a invata ceva,ci doar ca sa se afirme fata de baieti]
dar la liceu, sa fim seriosi.ce fata mai vine cu ghiozdan?
cu vreun rucsac da, dar majoritatea au genti
acum tu ai zis ca prietena ta vine cu o poseta.
buuun.acum depinde de marimea posetei, fiindca daca e mica.cu siguranta nu au loc caiete studentesti si manuale mari. si daca vine cu 2-5 foi,clar vine doar pentru a atrage atentia,deci atunci da,este pitipoanca.
iar tu nu ar trebui s'o sacai, doar nu esti mama ei.
fii fericita ca tu nu esti ca ea si invata din greselile ei, okei?

| Alex_9631 a răspuns:

E ţărancă mare. Nu o mai stresa da-i pace laughing