| andreeaoana99 a întrebat:

Cum sa fac ca sa chiulesc de la scoala si sa vina o prietena cu mine din clasa fara sa imi puna absent?

7 răspunsuri:
| ღBuBuRuZaTaღ a răspuns:

Exista site-uri, dar poate sa-ti rogi colegii sa nu ii spuna prf ca esti absenta

| EmmyRock a răspuns:

Faza cu "sa-i spun ca imi este rau" nu merge. Daca tu nu esti in clasa sigur iti pune absenta, nu conteaza motivul plecarii tale. Deci e aproape imposibil sa nu iti puna absenta. Poate ai noroc si nu aduce catalogu sau daca iti pune absenta aduci o scutire si gata.

| Ioana2135 a răspuns:

Fie faci la calculator 2 scutiri medicale, fie cand intreaba daca sunt absnti, cls. sa spuna nu, sau sa spuna ca esti acasa cu prietena ca ti.a fost rau happy

| LalLyBoOmD a răspuns (pentru Ioana2135):

Colegii sigur nu vor accepta, ca asa... vor si ei sa chiuleasca laughing! Incearca sa spui ca iti este rau si ca vrei sa mergi acasa, spune ca te duci la baie sa vorbesti cu parintii si apoi zici ca te asteapta afara cu masina, iar prietena ta trebuie sa ajunga la dentist, dar sa spuna asta dupa minim 10 minute dupa ce ai plecat tu de la prima ora pe care o aveati! Funda?

| cocolina222 a răspuns:

Fa rost de o scutire medcala doua unui profesor dar si prietena ta trebuie sa aiba o scutire

| andreeaoana99 explică (pentru cocolina222):

Asta ma gandeam si eu dar cum sa fac rost?

| cocolina222 a răspuns (pentru andreeaoana99):

Du-te la cabinetul scoli si roaga asisteta poate vera