| alinrulz a întrebat:

Am o rugaminte am ales 2 parfumuri barbatesti si nu stiu la care sa raman. Problema este ca nu inteleg care e diferenta dintre Eau de Toilette si Eau de Parfum. Nu inteleg nici diferenta de pret. Daca imi poate explica si mie cineva. Multumesc anticipat

Eau de parfum:
https://www.brasty.ro/......bati-50-ml

Eau de toilete:
https://www.brasty.ro/......bati-50-ml

Răspuns Câştigător
| Blackrose4 a răspuns:

Eau de Parfum= apă de parfum
Eau de Toilete= apă de "toaletă".
Diferența dintre cele două este că apa de parfum (Eau de Parfum) persistă mai mult decât apa de toaletă (rezistă mai mult pe piele, pe haine), este puțin mai scumpă decât apa de toaletă şi puțin mai "tare", adică mirosul este mai puternic, ca să zic aşa.
Atunci când te dai cu o apă de parfum sunt suficiente 2-3 "pufuri" şi va rezista toată ziua happy.
Şi apa de toaletă persistă destul de ok, dar nu se compară.

| alinrulz explică (pentru Blackrose4):

Multumesc mult de lamurire happy

| Blackrose4 a răspuns (pentru alinrulz):

Cu plăcere! happy