| Cyberrain a întrebat:

Am primit invitatie la un botez la un prieten peste cateva saptamani, la un restaurant si nu prea stiu cu ce sa ma imbrac. Nu am mai fost la astfel de evenimente si nu am nici o idee. Ma gandeam la ceva de genu blungi, camasa, un sacou albastru si niste adidasi albi. Credeti ca merge? Ce altceva as putea lua?

Răspuns Câştigător
| Eduard619 a răspuns:

In general la evenimentele de genul se poarta costum. EU asta recomand, daca insisti pe partea de blugi (eu nu recomand) ia-ti o pereche cat mai simpla si de preferat sa mearga cu culoarea sacoului.

| Cyberrain explică (pentru Eduard619):

Da cred ca o sa merg la costum, decat sa gresesc si dupa sa imi para rau de alegerea facuta, merci!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Botezul si nunta sunt evenimente foarte importante in viata oamenilor si tinuta trebuie sa fie clasica si eleganta.
Blugii si tenisii/ adidasii sunt un NU categoric, facand parte din tinuta sport de toata ziua, plimbat pe la piata si prin parcuri si niciodata la nunti, btezuri si cununii.
La un asemenea eveniment unic pentru cuplu respectiv, crede-ma ca nu vrei sa le strici oamenilor evenimentul, aparandu-le in poze, imbracat ca bataie de joc.
Imbraca costum sau sacou, camasa, pantaloni eleganti cu dunga si musai pantofi.