| nuamnume8329 a întrebat:

peste cateva saptamani am banchetul si sincer nu prea am idee cu ce sa ma imbrac, ma gandeam sa imi iau o camasa alba cu niste blugi negri si o pereche de tenisi negri sau albi nu stiu. Sacou nu cred, ca imi va sta pe mine ca un sac de cartofi. Are cineva alta idee? Multumesc anticipat

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Tenisii ia-i negri, daca ai, preferabil negru complet. Pune eventual si un papion rosu sau visiniu

| LonelyLoner92 a răspuns:

La banchet poti merge cu pantaloni de stofa, pantori un plover frumos.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La banchet nu se merge cu teniși. Este un eveniment festiv și ar fi bine pantofi. Blugii merg dacă sunt de marcă și festivi iar nu de lucrat la pădure.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pantofi, nu teniși. Blugi festivi iar nu de lucrat la pădure.

| Andreeush a răspuns:

Renunță la teniși, nu merg cu ocazia.

| Raven a răspuns:

Dacă-i vorba de banchetul de clasa a 8-a, eu zic că merg și adidașii ori converșii, dacă, la fel ca în cazul blugilor, sunt de marcă. Dar n-avea grijă, merg și anonimi, dacă așa ai tu chef. Ia-ți o cămașă din cele ce se poartă pe dinafară și n-o să ai nevoie nici de cravată. Dacă sacoul nu te încântă, poți să vezi dacă nu-ți face cu ochiul o vestă mai deosebită.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Camasa alba cu papion negru, da ia si un sacou, chiar daca nu o sa il tii pe tine toata seara.

| IonutR1 a răspuns:

Depinde si de forma corpului tau, adica daca esti mai slab trebuie sa ai grija putin cu ce te imbraci, iar daca esti mai gras, acelasi lucru se intampla. Inca ceva de retinut ar fi sa incerci sa te si asortezi putin. Uite cateva idei : Albastru se potriveste cu maro, albastru cu rosu, negru cu verde sau etc. Cel mai ok pentru un banchet ar fi un sacou albastru sau rosu, pantaloni negri iar cureaua si pantofii maro. Poti incerca si alte lucruri, dar trebuie sa se potriveasca evenimentului. Bafta si distractie placuta pentru atunci!

| nuamnume8329 explică:

Multumesc tuturor de raspunsuri, o sa tin cont de sfaturi.

| nuamnume8329 explică:

Multumesc tuturor de raspunsuri, o sa tin cont de fiecare