| cristinela4 a întrebat:

Salut, am si eu nevoie de ajutorul vostru, poate sa-mi recomande cineva vreo masca in conditii casnice pentru cresterea rapida a parului. Va rog mult. Funda

3 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Buna. Cresterea nu prea poate fi fortata poate doar cu maxim un cm. Dar pentru un par sanatos sunt mai multe masti facute in casa (un par sanatos creste mai repede) cu galbenus de ou,zeama de lamaie, ulei de masline sau/si ulei de ricin, le amesteci bine de tot si apoi iti intinzi continutul pe parul ud si descalcit, pe fiecare suvita. Apoi te clatesti f bine ca sa nu ramana mirosul, de preferat cu apa rece

Răspuns utilizator avertizat
| bibita8 a răspuns:

Poti folosi gălbenuș de ou cu miere de albine... Masca trebuie lăsată câteva minute sa acționeze.