| Paulicass a întrebat:

exista vreo ceara de epilat care o pui in zona in care vrei sa numai ai par si dupa un timp cade parul?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Sigur ca exista! --- acestea sunt cremele depilatoare care "ard " keratina firului de par. Procedura de epilare nu este deloc dureroasa. Exista si un dezavantaj: firul de par creste mai repede decat daca folosesti metoda de epilare cu ceara! Aici sunt cateva exemple de asemenea creme http://www.farmarooa.ro/produse-pentru-femei/depilare Numai bine!

1 răspuns:
| Lime a răspuns:

Da, doar ca nu se numeste ceara.

E crema depilatoare. Totusi nu as recomanda, e aproape acelasi lucru daca folosesti big-ul, doar ca lasa pielea mai catifelata si parul creste mai incet.

Eu recomand ceara calda sau epilatorul.

bye si succes in a lua o hotarare bunawinking