| Linnaaa a întrebat:

Fetelor, vreuna dintre voi s-a epilat cu ceara in zona intima? Daca da, cum e prima oara? Doare? Cat timp te tine acel rezultat fin de care tot auzim? Cum scapam de rusine?

12 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Eu ma fac in zona intima insa te sfatuiesc in felul urmator: ia'o usor! adica nu din prima te epilezi tot cu ceara. incetul cu incetul, azi o parte, maine putin mai mult si poimaine tot. sper ca intelegi la ce m-am referit. pei nah doare. eu una rezist. 3-4 secunde cat o fi nu mor laughing. insa prima data am avut o senzatie ciudata. durerea tine doar 3 secunde maxim. asta iti spuns sigur.
si da e super sa ai pielea ca de bebelus. depinde de la fata la fata. la unele creste mai repede parul, la altele mai incet. pe mine ma tine vreo 3 saptamana.
rusine? nu am avut asa ceva laughing suntem femei, toate avem aceleasi chesti ca sa zic asa. :d

| LoveDee03 a răspuns:

Doare chiar foarte tare,mai ales fetele mai sensibile, eu sincer cred ca e mai bine sa te epilezi cu crema iar apoi sa te epilezi cu ceara deoarece este mai putin par de luat si nu este foarte mare durerea, vreo 2 saptamani depinde de persoana, daca este mai paroasa poate tine si o saptamana dar daca nu e asa poate tine si 3 saptamani,inchizi ochii si te gandesti la altceva, te speli bine inainte, succes!

| PrecioussGirl a răspuns (pentru LoveDee03):

Sa te epilezi cu crema si dupa cu ceara? raised eyebrows pei parul ala trebuie sa aiba si el o marime ca sa poate fi smuls. tu daca il iei cu ceara gata nu mai ai ce sa mai iei laughing.

| LoveDee03 a răspuns (pentru PrecioussGirl):

Nu ai inteles,este logic sa lasi sa creasca macar putin dar doar putin astfel sa nu iti smulgi toata padurea odata sa zbieri pe acolo,poti si cu o marime mica(bine nici foarte mica) si asa nu mai ai probleme cu durerea, e normal sa te doara dar nu o sa te doara asa tare, si eu ma epilez dar clar eu am pielea mai sensibila si dureaza mai mult de 3 secunde, acum depinde de fiecare cat de sensibil este.

| PrecioussGirl a răspuns (pentru LoveDee03):

Da acum am inteles la ce te referi, nu e bine sa il lasi sa creacsa foarte mare pentru ca durerea va fi si mai mare. atat cat sa poate fi smuls. la cum ai formulat initial... se intelege altceva.

| LoveDee03 a răspuns (pentru PrecioussGirl):

Corect,scuze daca te-am indus in eroare.

| PrecioussGirl a răspuns (pentru LoveDee03):

Stai linistita :*

| LoveDee03 a răspuns (pentru PrecioussGirl):

Bine:*

| Thunderstruck a răspuns:

Ce rusine ma?straight face

| Tzukushi a răspuns:

Citeste aici despre ceara de unica folosinta

http://www.sfaturilemariei.com/......zit-ceara/

| sarpe65 a răspuns:

Epilare definitiva naturala http://www.okazii.ro/......a114521325

| catalinaelena a răspuns:

Nu este nicio rusine da m-am epilat cu ciara dupa parerea mea nu doare dar eu sunt foarte rezistenta acum nu stiu cum esti tu dar ia-o foarte usor bafta:p