| iceCube1998 a întrebat:

Salut, am si eu o nelamurire laughing, ce se poate intampla daca m-am facut cu placa de 6 luni zi de zi? fara sa folosesc samponuri, balsamuri, etc. ci doar placa, si ce pot face ca sa nu se intample cine stie ce, in afara de a ma tunde cheliuta laughing.

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Ti se usuca, distruge parul, ssi ti se despica varfurile, atat, altceva nu are ce sa se intample. O sa arate ca o matura, o sa fie aspru la atingere si o sa arate tern, fara stralucire. Lasa-o mai moale cu placa si foloseste inainte spray cu protectie termica.

| AnastasiaKatelimov a răspuns:

Da' nu te-ai mai spalat pe cap de 6 luni?

| megabum a răspuns:

O sa ti se arda parul. Ti-as recomanda sa te duci la salon. Daca parul e ars, chiar trebuie sa te tunzi.
FUNDA?

| ClaudiaBM a răspuns:

Ar trebui sa te tunzi si sa folosesti placa din ce in ce mai rar (recomandat deloc) sau macar sa hidratezi parul si sa folosesti un sampon regenerant. Daca nu vei face asta, e posibil ca parul sa cada din ce in ce mai mult si sa ajunga intr-o stare foarte grava trebuind sa te tunzi chel.

| Sanda_Victorita_Sterian_1980 a răspuns:

Mergi la un salon de dame si te vor ajuta. Daca parul este ars, daa va trebui sa te tunzi!