| NaughtyGirl a întrebat:

Salut.Am si eu o problema minora. Dupa 4-5 zile dupa ce imi fac baie, parul meu arata deparca as fi turnat o sticla de ulei pe el.(nu ma spal mai des pe timp de toamna si iarna, numai vara imi fac la fiecare 3 zile baie pe cap). Stiti de ce mi se intampla asta? Merci.

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Păi ai părul gras e simplu. Nu mi se pare o problemă aşa mare asta. Sunt persoane care se spală în fiecare zi pe păr şi nu le cade părul. Ideea e să foloseşti un şampon cu ph mic, pentru utilizare frecventă.
http://www.perfecte.ro/......e-cap.html
Citeşte aici! Baftă!

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In mod normal si igienic, trebuie sa te speli la 3 zile pe cap, in mod exceptional la 4 zile. Eu cred ca asta ti se intampla de cand ai devenit adolescenta. Copiii au mai putin sebum si se murdaresc mai greu. Asta nu inseamna ca nu trebuie sa indeplineasca aceleasi masuri de igiena, inseamna doar ca se vede mai putin ca sunt nespalati. Ca adolescent si apoi adult, esti obligata sa ai mai multa grija la igiena, fiindca se vede cand nu o respecti. Eu cred ca dupa 5 zile de nespalare, parul tau nu numai ca este uns, dar nici macar nu mai miroase a curat, ci miroase a poluare, transpiratie si mancare. Spala-te mai des, asa e normal si prima conditie a frumusetii este igiena.

| dragon10 a răspuns:

Sti prefer sa nu ma bag sunt baiat n-am degand sa imi iau un sut in fund