| anonim_4396 a întrebat:

Salut.

De la 14 ani ma lupt incontinuu cu acneea. Nu e grava.

La barbie am urme, adica pete rosii cam marisioare, si pe frunte am cateva urme. Am folosit Skinoren, zeama de lamaie, cartof pe fata dar nu prea au avut efecte acum ma dau cu miere de albine si cu lamaie pe toata fata sunt in a 3-a zi. Aveti ceva ideii care sa ma ajute sa scap de petele alea maronii si rosii? Please,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Lynna a răspuns:

Cel mai bine este sa mergi la un dermatolog, el iti va spune ce este mai bine pentru tenul tau. Lamaia, cartoful si mierea ajuta, dar nu asa cum te ajuta un tratament prescris de medic.

Răspuns utilizator avertizat