| Gabi_Sfetcu_1986 a întrebat:

Salut, am vrut sa mi storc un punct negru de pe nas, si pe nas la mine sunt multe gaurici una langa alta, in loc sa storc punctul negru, am stor langa, si din tot nasul mi a iesit un clay putin galben, de ce? Ps: nasul meu in nici jumatate de a s a marit si e rosu tot de la cosuri si puncte negre, ce pot face, vreau sa am nasul mic si normal pe care il aveam inainte

2 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Punctele negre se formează de la mizerie, praf, etc. si sa nu mai vorbim de sebumul care blochează porii. Deci trebuie sa te cureți bine pe fata. Uite un gel de curatare foarte bun, dar te-aș sfătui sa mergi si la un dermatolog, pentru tratare intensiva.
http://www.mattca.ro/......rodus.html

| Rozzovela a răspuns:

Trebuie urgent sa consulti un dermatolog, de altfel ai putea face o fectie