| Ava1231 a întrebat:

Salut.
Poate ma ajuta si pe mine vreo fata cu o parere laughing
As vrea sa imi vopsesc parul saten inchis, eu avandu-l in mod natural blond inchis. Am mai incercat sa fac asta si am folosit vopseaua Casting Creme Gloss de la L' Oreal odata in nuanta 535 Ciocolata si odata in nuanță Ciocolata amaruie. Niciodată nu am fost multumita deoarece pe langa saten inchis mi-au iesit tot felul de reflexe rosiatice, mahon, acaju care nu imi plac. M-am gandit sa incerc nuanta 400 care teoretic ar trebui sa fie saten fara reflexe.

A folosit cineva aceasta nuanta? Daca da, cum a iesit culoarea?
Sau daca nu, ce alta vopsea pot folosi sa iasa saten inchis fara reflexe?(nu brunet, doar saten inchis) laughing

Mulțumesc happy

3 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Nu vei obține rezultatul dorit acasă, recomanda sa mergi la un salon

| Dintrebare a răspuns:

Casting creme gloss e mai mult un nuantator, de aia nu ajuta cand vrei sa schimbi culoarea. Cumpara o vopsea de calitate, eventual profesionala si o sa iasa bine. Si e important ca cine te vopseste sa se priceapa sa intinda culoarea uniform.

| Design2021 a răspuns:

Nu iti poate spune nimeni ca o sa iesi bine, fiecare om are pigmentatia parului diferita.

Daca doua pesoane au aceiasi nunata de par si folosesc aceiasi vopsea, culoare lor poate iesi diferita, din cauza pigmentilor din parul fiecaruia.