| ProAlexYTB a întrebat:

Salut,as vrea sa imi pun un cercel pe ureche in partea stanga. Vreau sa stiu daca ma va lasa la scoala cu cercel in ureche.Multumesc.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Vei putea avea foarte mult de pierdut din cauza unor mode ale amicilor de gashca.

"Vitejiile cool" de acest gen (tatuaje, cercei, etc) vor fi acele elemente mai tarziu ai caror urma va fi foarte greu si scump de indepartat in viitor, cand vei dori - de exemplu - sa te angajezi l p firma serioasa sau vei dori o relatie cu persoane din medii "solide".

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bula):

Cine te angajeaza o face pentru talentul si intelectul tau nu pentru aspect, asta daca te angajezi la un sef care gandeste mai mult decat turma.

Eu aveam o prietena care avea piercing in limba, doua in buza, vreo 8 in ureche, tatuaje, parul vopsit turcoaz, tepi la spate si totusi lucra la un atelier, picta icoane.

| ProAlexYTB explică (pentru Bula):

Daca sa fie imi scot cercelul m-am gandit la tot oricum mersi

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Aia mai mari nu stiu cum sa-si ascunda acum gaurile si tatuajele iar astia mici se grabesc sa nu uite sa si le faca mai repede. Du-te repede pana nu uiti sau te razgandesti, dar ce pare cool azi nu e si maine.

| CuriousStuff a răspuns:

Fiecare scoala are alt regulament. Daca mai sunt in scoala cu cercel sigur nu au nicio problema cu asta. Cel mult diriginta/dirigintele o sa iti zica ceva. Dar nimic mai mult de atat.

| Claudiu_Josan_1969 a răspuns:

Probabil da, nu vad de ce nu. In scoala mea sunt colegi care au si nu au treaba.