| Justusee34 a întrebat:

Salut.
As vrea sa ma tund, ce tunsori recomandati pentru vârste între 18+?
Sunt baiat.
Am fata ovala, Ppar brunet, în jur de 1, 70+ înălțimea...

Eu ma gândeam la un undercut.
Sau ceva de gen https://pin.it/u7phnvdsta7hxb
Chiar nu știu.
Help.

No Hate pls

6 răspunsuri:
| Cristian201 a răspuns:

Eu iti zic cum e la mine. Am tabel si variaza in functie de temperatura / anotimp. Si ma tund cu masina, si imi sta destul de bine.
Fața mi-o vezi in poza. lol. laughing

< 10 grade C ___ 3 lateral | 4 sus ( iarna de regula)
10 - 15 grade C ___ 3 lateral | 3, 5 sus
15 - 22 grade C ___ 2 lateral | 3 sus ( primavara, toamna de regula)
>= 23 grade C ___ 1 lateral | 2 sus ( vara de regula)

| KaanNoah a răspuns:

Pai nu ne cam putem da cu parerea pentru ca nu stim cum esti tu in realitate. Cel mai bine ar fi sa cauti pe net asa : Tunsori in functie de forma fetei, sau : Hairstyle face shape. Si iti cauti acolo forma fetri si explorezi mai multe. Alta varianta ar fi sa te duci l un frizer mai bun, cat de cat profesionist si inainte sa te tunda, il intrebi ce tunsoare crede el ca te ar avantaja. El o sa iti spune ce parere are(ei stiu de obicei) si tu ii spui daca iti convine sau nu. Baftaaa

| Sofer a răspuns:

O alegere faina. Mai poti sa iti faci o tunsoare pe o parte.

| MihaelaDart a răspuns:

Eh cam acelasi stil cu al tau https://gr.pinterest.com/pin/794603927990859520/.
Iti propun sa copiezi cateva poze de pe pinterest cu tunsorile care iti plac si mergi la un salon si ii arati celui care te va tunde, si acesta te va sfatui care iti va sta bine.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, cum este baiatul din link, este foarte frumos.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Cristian201):

Imi pare rau sa-ti spun, dar cred ca va trebuii sa arunci masina aia de tuns si sa adopti o tunsoare la moda, care sa nu arate ca a unui carutas ori puscarias, daca vrei sa ai succes la fete, mai ales cand ai nasul mare.