| anonim_4396 a întrebat:

Salut cat costa tomato plant pentru slabit? funda primul restul vot, ca pe net nu inteleg

Răspuns Câştigător
| Jello a răspuns:

Cat costa cura de 30 zile cu pastile de slabit Tomato Plant?
CuRa de slabire cu Tomato Plant presupune administrarea uenei singure pastile pe zi (dupa cura de slabire se recomanda o perioada de administrare a unei pastile Tomato Plant la fiecare doua zile - pentru fixarea rezultatelor); deci, pentru 30 zile, va este necesara o cutie de Tomato Plant (30 pastile) care, as cum am Vazut are un pret de 50 lei. La cei 50 lei cat costa cura pentru o luna, nu omiteti si pretul de livrare.

Deci 50 lei.

Pa pa.

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nici eu nu te înțeleg de crezi în reclamele de pe net care sunt toate niște făcături!
Învață să mănânci și multă mișcare fizică care să ardă caloriile, http://calorii.oneden.com/
Pa, pa.

| Salontanul a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Draga mea copila. Asta nu este inselatorie. Eu urmez cura asta si are rezultate foarte bune. E adevarat ca o asociez si cu un regim dar nu foarte drastic. De cand iau aceste pastile si colonul se curata zilnic. Eu sufeream de constipatie cronica.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Salontanul):

Bună.
Măi tăticule, pentru constipație cronică folosește semințe de in, sunt mult mai sănătoase decât ce folosești acum.
Nu ai nevoie de regim, ci să știi să mănânci cât mai sănătos. Este permis orice, dar cantitățile să fie mici, moderate.
Multă sănătate!
Pa, pa.

| Salontanul a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Ok. Poti sa zici "taticule" ca sunt batran (varsta a treia) desi pare un pic obraznic din partea ta. Oricum nu stii in viata asta pe unde umbli si peste cine dai. Poate ca ti-am intalnit mama candva. In alta ordine de idei casetele de Tomato contin extract de rosii, aloe vera si catina alba. Deci sunt vegetale. Nu vad nimic rau in asta. Le iau de 6 luni si n-am avut reactii adverse.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Salontanul):

Bună.
Nu este nicio obrăzicie!
Din punctul meu de vedere iei de prea mult timp, 6 luni de zile de tratament! Când ai de gând să faci o pauză să vezi cum va reacționa organismul, nu uita că orice supliment (ceai, capsule din plante, etc. sunt pe perioade de timp scurte!).
Reacțiile adverse apar și după oprirea tratamentului.
Fiecare face ce vrea, ești liber în hotărârile tale dar fără să convingi!
Pa, pa.

| Salontanul a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Imi pare rau ca trebuie sa te contrazic. Tratamentele naturiste nu au limite decat la implinirea menirii. Eu vreau sa ma slabesc inca 20 de Kg. Atunci, gata.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Salontanul):

Bună iar.
Nu vreau să intru în polemici cu tine dar nu ești atât de bine informat. Orice tratament, de orice natură este pentru o perioadă de timp.
Îți dau un exemplu, consumul de ceai mai mult de 2 căni pe zi duce la acufene!
Totul se consumă moderat.
Sănătate!
Pa, pa.

| Salontanul a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Http://www.acufene.ro/definitie.html Unde vezi printre cauze tratamentele naturiste? Sau o spui ca sa-ti dai importanta? Se pare ca boala de care sufera si Basescu te-a atins si pe tine. Toti cei ce ajung in varf au impresia ca le stiu pe toate si sunt de neinlocuit. E plin cimitirul de asa ceva. Eu mi-am dat o parere. Cine citeste alege ce vrea. spre deosebire de tine eu folosesc acest tratament si simt ca nu mi-e rau ci bine. Mai este o problema. Tratamentele naturiste spre deosebire de cele chimice au efecte dupa un lung timp de folosire. Intreaba orice medic si ai sa te convingi. Anumite popoare consuma ceai in cantitati uriase si nu au probleme. Uite un sfat al unui medic: http://www.evenimentul.ro/......anism.html Daca asta zice sa consumi trei cani pe zi eu il cred ca e medic si n-a facut acufene. De fapt eu am consumat ceai si circa un litru pe zi. A ajuns oul sa invete gaina! La inceput am crezut ca esti doar obraznicuta dar vad ca si aiurezi!

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Salontanul):

Bună.
Am o rugăminte, discută strict pe subiect, nu pe atac la persoană.
Eu nu te-am jignit.
Până aici!
Pa, pa.

| Salontanul a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Ba ma jignesti punand la indoiala un tratament care il urmez si da rezultate dupa ce am stat de vorba, in prealabil, cu un medic naturist. Pentru confirmare iti dau dovada existentei firmei medicului Slusar din Salonta: http://www.listafirme.ro/sc/13704148_dr._slusar_daomed_srl.htm M-ai jignit considerandu-ma prost si neinformat livrandu-mi minciuni de tipul "daca bei mai mult de doua cani dai in acufene". Ai crezut ca scriindu-mi un termen medical ma termini. Sa stii ca eu am atata scoala cati ani de viata ai tu. Am fost intr-o meserie care m-a obligat sa invat mereu. A trebuit sa invat, printre altele, si un pic de medicina si nu mi-a parut rau. Cand vei ajunge la varsta mea iti vei da seama ca nu strica nimic din ce ai invatat si-ti recomand si tie sa faci la fel. Pana una-alta n-ai ajuns la varsta la care esti in stare sa dai sfaturi.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Din Timisoara, o firma, da patru cutii la promotie. Uite aici: http://www.tomato.com.ro/comanda/