| anonim_4396 a întrebat:

Salut.

Ce freze moderne se poarta acum la bărbații cu parul mediu?
Creț permanent îl pot face? Am fost la o frizerie și mi-o spus cel care m-a tuns ca nu tunde asa. La ce frizerie trebuie sa merg sa îmi fac sa am parul creț? Sau la coafor? E greu de întreținut? A doua zi ce trebuie sa faci ca să îl ai la fel?

Răspuns Câştigător
| Skarr a răspuns:

Nu mă pricep la permanent. Nu am avut niciodată. Dar din câte știu după ce îl faci creț rămâne așa timp de câteva luni spre un an. Și ca sa fie a doua zi creț trebuie doar să îl usuci. Îți recomand totuși un feon. Fără unul nu prea ai cum sa ți aranjezi parul in general. Sper că nu am zis vreo prostie. Cel mai bine vorbești cu persoana de la coafor. Ei știu cel mai bine.

6 răspunsuri:
| Mirel4412 a răspuns:

Exista o extensie rotunda pentru feon care iti face parul cret. Nu e greu te intretinut, si eu il am.

| Skarr a răspuns:

Barber shop urile nu lucrează de obicei cu par mediu și lung. Cel mai des fac par scurt. Daca ai par lung și dacă l vrei făcut că lumea și vrei să faci și permanent. Du te la coafor

| anonim_4396 explică (pentru Skarr):

Si după ce îl face creț ce fac a doua zi ca să arate la fel ca nu ma pricep, nu am.nici feon?

| Skarr a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mă pricep la permanent. Nu am avut niciodată. Dar din câte știu după ce îl faci creț rămâne așa timp de câteva luni spre un an. Și ca sa fie a doua zi creț trebuie doar să îl usuci. Îți recomand totuși un feon. Fără unul nu prea ai cum sa ți aranjezi parul in general. Sper că nu am zis vreo prostie. Cel mai bine vorbești cu persoana de la coafor. Ei știu cel mai bine.

| Gabriel2424 a răspuns:

La coafor se face, mătușa mea, care lucreaza la coafor, imi spunea ca sunt mulți baieți care vin la ea pentru permanent, dar de ce nu te duci la un coafor si întrebi despre cum se întreține daca vrei să-ți faci.

| anonim_4396 explică (pentru Gabriel2424):

O sa întreb, dar nu cred ca îl am asa mare sa îl facă creț și permanent

| Alexarosculesei123A a răspuns:

Iti recomand acest barber shop https://bit.ly/3zPSZKt
Programarea se face online