| Sylvye a întrebat:

Ce pasta de dinti as putea folosi ca sa mi se albeasca dintii cat mai repede? Multumesc...

9 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Pai iti spun eu ca pasta de dinti nu are nici un efect, am incercat toate pastele de dinti pentru albire si nici una nu a functionat. Eu am reusit sa imi albesc dinti cu pudra de albit dintii, o gasesti la farmacie si e foarte buna.

| ZuzaTA a răspuns:

Heylove struck Pentru mine cea mai buna pasta de dinti care albeste este Colgate sau Sensodyne big grin Cica se zice ca daca te speli cu bicarbonat de sodiu ti se albesc dintii.multa lume zice asta, dar nici nu au incercat (cred) laughing pentru ca eu am incercat asta nu stiu cate saptamani dar nu a functionat si am dintii destul de albi. asa ca nu te chinui degeabawinking Incearca sa te clatesti in fiecare dimineata cu ulei de floarea soarelui 10 minute dupa spala-te pe dinti timp de cateva saptamani si ti se vor albii dintii happy

Sper ca te'am ajutat happy Fundita?batting eyelashes kiss

| CherryLove a răspuns:

Sunt paste de dintii speciale cu un continut ridicat de bicarbonat de sodiu. Le gasesti la majoritatea brandurilor producatoare de pasta de dinti gen Colgate max white, Blend-a-med 3D White Lux sau White Pearl, Sensodyne Whitening, Parodontax etc. Important este sa te speli mai des decat de obicei la asta se rezuma de fapt albirea dintilor la frencventa de spalare si durata in care ii freci cu periuta. xD Succes amigo!

| torsi a răspuns:

Ai putea sa te duci la un dentist ca sa iti dea ceva care sa nu iti afecteze gingia sau placa dentara. Si idea cu bicarbonatul de sodiu e OK, dar sa nu fie de mai mult de 2-3 pe lunawinking.
P.S.: de preferat nu in fiecare luna.

| abcde12345 a răspuns:

Incerca sa ii freci cu bicarbonat de sodiu, dar nu il folosi des, poate afecta placa dentara. (cu mana nu cu periuta de dint)(Ca sa ai un rezultat vizibil)

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute

| lolipop01 a răspuns:

Parondontax! Albeste si dinti si ii mai si le mai intareste smaltul.Chiar daca are un gust cat de caat oribil...merita!big grin sper sa gasesti pasta de dinti cautata!

| OaiaaNebuna a răspuns:

Blend-Amed este cea mai buna pasta de dinti din punct de vedere al albirii vizibile a dintilor.Nu te lua dupa oricine! Parodontaxul este pentru boala numita "parodontoza" ceea ce inseamna caderea treptata a dintilor. Sfatul meu este sa iti clatesti dintii cu apa si sare pentru ca albeste imediat, sau cu bicarbonat daca vrei dar nu in cantitati mari.Iti spun din propria experienta pentru ca anul trecut o colega de-a mea a avut aceeasi problema ca si tine,, dintii ei nu se albeau si mai eram si in pragul banchetului.Ei bine ea a facut ce ti-am spus si tie si dintii ei au stralucit la banchet.Fa-ti un obicei de acum in colo, spalandu-te zilnic pe dinti sau chiar de doua ori pe zi si mesteca si guma Orbit dar nu obligatoriu si nu neaparat pentru albirea dintilor ci pentru respiratie proaspata. Sper ca te-am putut ajuta! kiss Fundita?

| Minnie_8841 a răspuns:

Daca vrei un zambet de star ( ca cei de la Hollywood ) poti folosi un pix special care albeste dintii big grinbig grinbig grin p.s. se gaseste in farmacii!