| Lorena05 a întrebat:

Buna happy! Stiti cumva vreo pasta de dinti care ..intr-adevar sa albeasca dintii?
-.-

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Colgate maxwhite

| Azµre a răspuns:

Nu, cea mai bună metodă este sarea

| JASMYNA88 a răspuns:

Eu stiam de bicarbonatlaughing am auzit acum de lamaie si de sare...fiecare om are un alb natural, adica o anumita nuanta. nu ii poti face mai albi decat ii i tural, dar le poti da un efect de alb daca stii ce fel de lip=gloss sau ruj sa folosesti(ma refer la nuanta). unele nuante fac dintii mai albi, altele din contra. daca vrei o albire substantiala o vei obtine la stomatolog, dar aia din cate am inteles iti afecteaza smaltul. :*

| Dianatips a răspuns:

Bullshit. Singura pastă de dinţi care albeşte dinţii pe bune e pasta de dinţi Crest...E o firmă americană, au şi benzi de albit dinţii, eu am folosit şi sunt foarte mulţumită şi nu mi-a sensibilizat dinţii deloc

| SerbanElyan a răspuns:

Colgate Maxwhite One... e cea mai buna...

| PureCherry a răspuns:

Sa fiu sincera cu tine nici o pasta nu albeste intr-adevar dintiirolling on the floor exista doar efectul placebobatting eyelashes (stii ca folosesti un produs de albire si atunci vezi rezultate acolo unde nu sunt).

Incearca sa iti freci dintii cu peria dupa ce ai frecat perii acesteia intr-o felie de lamaie. Repeta frecarea perilor in lamaie, apoi dintii, astfel incat sa iti perii dintii timp de 5 minute adunat. Apoi lasa lamaia sa actioneze timp de 5 minute, timp in care nu va clatiti gura. Te intorci apoi la baie si iti speli dintii cu pasta de dinti. Fa acest tratament seara o data pe saptamana. Lamaia este buna si pentru gingii.

O seara frumoasa!

| Lorena05 explică (pentru PureCherry):

Multumesc big grin!

| PureCherry a răspuns (pentru Lorena05):

N-ai pentru ce big grin