| SEPTM a întrebat:

Ce pasta de dintii pot folosi ca sa se albeasca dintii?love struck

8 răspunsuri:
| Crisu_7532 a răspuns:

Pastele de dinti din comert sunt fix apa de ploaie. nu iti albesc dintii, doar ti-i curata. asa ca sa nu crezi ca daca te speli pe dinti cu vademecum sau 3d white pearl, imediat ce ridici capul din chiuveta o sa fii orbita de albeata dintilor tai. sunt tampenii. eu mi-am albit dintii folosind niste gelul de albire speciale si acum chiar am dintii foarte-foarte albi, desi fumez si beau cafea la greu. daca vrei dinti albi dar esti dispusa sa accepti riscurile, du-te la stomatolog pentru a-ti face o procedura de albire cosmetica a dintilor. chiar iti albeste dintii, singura problema este ca iti distruge smaltul dintilor. de asemenea, va trebui sa nu fumezi, sa nu bei cafea, cola sau ceai negru pentru ca se depun pete pe dintii tai proaspat albiti.

| maryy a răspuns:

Incearca blen-a-men 3d white pearl... e foarte bun.

| Angel_5977 a răspuns:

Buna

sensodyne e foarte buna

| RestricT a răspuns:

Concurs de halloween . Te poti inscrie aici : http://www.vanatoareadevampiri.ro/?ref=6747 ! Da'i click pe butonul verde " Ma inscriu in lupta " , scrieti datele pe care le vroi in spatiile libere . Ps : daca nu doriti sa scrieti numarul de telefon puneti ( 00000 ) sau orice altceva , dupa ce zice ca contul a fost creat intrati la : E-mailuri > Spam , acolo veti gasi un email primit de la ei , pe care il accesati si activati contul ! ( Trebuie neaparat activat ) . Va multumesc , dati massul mai departe sa afle si altii .

| koool a răspuns:

Toate is bune thinking eu folosesc vademecum si e foarte bun :X!

| inghetsatacufistic a răspuns:

Dentistul meu mi-a recomandat urmatoarea kestie:
ma spal cu colgate si apoi ma spal cu Pearl drops[pentru fumatori]:
http://www.google.ro/......tp?/imgres
in fiecare zi.-de doua ori:x e fff buna metoda!:)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!happy Este o pasta de dintsi la Metropolitan` pentru copii` blushing Fan-Fan parcablushing dar stiu ca e f buna.Albeste dintii` si le reda stralucirehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cat efect are o pasta de dinti, poti incerca un gel de albire ( maxim 2 ori pe an) sunt mai multe pe piata. eu am incercat un gel de pe www.kitalbiredinti.ro si a dat rezultate, oricum rezultatele depind si de cat de patati sunt dintii si apoi cat de bine ii ingrijesti.