| anonim_4396 a întrebat:

Am dintii foarte galbeni! Ce pasta de dinti imi recomandati care chiar sa albeasca dintii?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Pasta de dinti nu rezolva nimic cu galbeneala doar mentine o aroma racoritoare si previne aparitia cariilor, dentistul iti face inalbirea bucodentala.

| wolder a răspuns (pentru mgtow):

Mia spus cineva ca dupa albirea dintilor acestia devin mai sensibili la rece/ cald si dupa mai multe albiri iti cad laughing!

| mgtow a răspuns (pentru wolder):

Maicamea a realizat acest tratament de inalbire si nu a avut aceste simtome pe care le zici, acea persoana te-a mintit.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Încearcă cu cenușă din lemn ars, albește.
Pa, pa.

| anutza a răspuns:

Incearca cu sare sau bicarbonat

| NoNameJunior a răspuns:

Te poti spala cu Colgate!

| Smiley923 a răspuns:

Spala-te foarte des pe dinti cu Colgate(Max Whitening-sau ceva de genu) si mesteca guma Orbit-White(aia care a aparut acum)si nu uita sa-ti schimbi periuta la 3 luni si sa folosesti una de calitate superioara gen:Oral B, Colgate.Foloseste ata dentara.Si poti incerca si apa de gura dar dac folosesti apa nu mai e nevoie sa te speli. Sper ca te-am ajutat big grin

| DenisejUSTmE a răspuns:

Spala-te cu pasta colgate,incearca cu sare si bicarbonat, foloseste o periuta de dinti foarte buna, dar sa nu fie aspra, si incearca sa cumperi acel ''creion/pix'' care albeste dintii imediat.Apa de gura nu cred ca functioneaza pentru ca ea doar reimprospateaza aerul urat mirositor.:d

sper sa te fi ajutat!

| CuriousGirl_5341 a răspuns:

Eu ii dau dreptate lui Misogin big grin